<

Онлайн всього: 7
Guests: 7

на сайт заходили nrff

Головна » 2023 » Червень » 7 » 25 років тому "Бескид" став вчетверте володарем кубка області з футболу
15:45
25 років тому "Бескид" став вчетверте володарем кубка області з футболу

"Бескид": від Кубка області до Кубка України (Народна воля №46-47 від 13.06.1998р.)

Початок нинішнього тижня -"зелений"понеділок-ознаменувався важливою віхою у житті району.Передусім,спортивною,а в плані виконання й помітного утвердження Надвірнянщини на теренах Прикарпаття набрав ознак району з яскраво вираженими особистостями.

Футболісти Надвірнянського "Бескида" на івано-франківському стадіоні "Рух" перемогли у фінальному матчі "Автоливмаш" з обласного центру і стали володарями Кубка області з футболу сезону 1997-1998 років.Майже півтисячі уболівальників та шанувальників копаного шкіряного м"яча( з району організовано 7 автобусів з ними)морально і духовно підтримували "Бескид" під час матчу.

Триразовий чемпіон області (у 1963,1965,1988 рр.),триразовий володар Кубка області (1979,1987,1994рр.),учасник першості України серед аматорських колективів протягом шести років,а в сезоні 1993-1994рр.-учасник перехідної ліги першості України-"Бескид" усе зробив,аби заволодіти учетверте найвищою футбольною відзнакою Прикарпаття.

У нинішньому сезоні,зокрема у другому колі чемпіоанту області(після кількох невдало проведених сезонів,коли "Бескид" потрапив у складне становище) наші футболісти стрімко піднеслися в обласних змаганнях.Очевидно немала роль у цьому їхнього наставника, відомого колись футболіста у Надвірнянщині,гравця львівських "Карпат" у вищій лізі Віктора Клим"юка.Команда добре укомплектована футболістами високого рангу.Уболівальники вже відзначили попри досвідчених Ігоря Сметаніна,Романа Русака,Ігоря Зеленюка,Сергія Пташника,Василя Ханенка та Сергія Домщикова,молодих і перспективних "бескидівців"-нинішнього капітана Миколу Васильківа,а також Андрія Максим"юка,Михайла Ковальчука,Юрія Пилипчука.

На наш погляд,ініціативою на полі зразу заволодів "Бескид".Гольову ситуацію наші земляки вже створили на 10-й,а згодом на 18-й хвилині.І далі майже через хвилину посилювалися атаки на ворота "Автоливмашу".Така серія атак і кутових ударів і стала прелюдією першого гола на 25-й хвилині,яким Іван Скіцько(№8) проклав своїй команді шлях до Кубка.

"Бескидівці" утримували очевидну перевагу і до кінця першого тайму,та на перерву пішли з одним забитим м"ячем.

Музичну підбадьорюючу підтримку фіналістам,передусім "Бескиду"створював військовий оркестр на чолі з майором Романом Кухтою,який у перерві виконував маршові і стрілецькі мелодії,чим підніс дух уболівальникам,а футболістам-землякам укріпив віру і волю до перемоги.

На 50-ій хвилині Василь Ханенко (№9),мовби вибачаючись за допущену на 40-ій хвилині помилку,коли "зрізав" м"яч перед ворітьми "Автоливмашу",виводить свою команду ще на одну сходинку-2:0.

Незважаючи на спеку і на гру в другому таймі "проти сонця" "Бескид" намагався так володіти м"ячем,аби його воротар Степан Хопта поменше ліквідував удари суперників. Другий тайм був позначений дещо експресивнішою,жорсткішою грою з боку обох команд.Суддя матчу-арбітр першої категорії Ігор Овчар з облцентру  більше десятка раз зупиняв гру. "Автоливмаш" навіть отримав "жовтячка".

І ось звучить фінальний свисток.Радість.Піднесеність.Переможні фанфари оркестру Романа Кухти.Є перемога!Є Кубок!

Нагороди-кубок та пам"ятні медалі й грамоти обласної федерації футболу-вручили футболістам "Бескида"голова Надвірнянської РДА Роман Гончарук та івано-франківській міський голова Зіновій Шкутяк.

Ось прізвища переможців:Степан Хопта,Назар Мочерняк,Юрій Пилипчук,Іван Скіцько,Ігор Зеленюк,Олег Мельничук,Роман Русак,Сергій Пташник,Михайло Ковальчук,Роман Сікач, Андрій Попадинець,Микола Васильків,Василь Ханенко,Ігор Сметанін,Андрій Максим"юк,Сергій Домщиков,Микола Козланюк.

Нагород-пам"ятних медалей і грамот обласної федерації футболу-разом з футболістами удостоєні президент клубу "Бескид" Юрій Скиба,старший тренер Віктор Клим"юк,віце-президент клубу Мирон Лютак,начальник команди,комерційний директор Степан Половко,адміністратор команди Дмитро Прокопечко,голова ради федерації футболу району Василь Половко.

Уже після матчу тренер Віктор Клим"юк зізнався:

-Гра для нас була важкою,бо у фіналі слабких команд не буває.Перемогу здобули завдяки добрій фізичній підготовці і майстерності.У перемогу і в те,що Кубок області буде у Надвірній,повірив лише тоді,коли пролунав фінальний свисток.

Колектив у нас непоганий.Тепер основне не загубити команду,підтримати її.

На черзі-п"ять ігор чемпіонату області,в яких нам доведеться непросто,але віддамо усі сили.Дуже добре,що відчуваємо постійно велику підтримку і допомогу РДА та наших уболівальників.

До цих слів тренера додамо,що окрім майстерності футболістів і цілеспрямованої роботи керівництва команди і футбольного клубу,без підтримки районної влади,численних спонсорів дорога до Кубка виявилась би непростою.До речі,у наступному сезоні "Бескид" представлятиме Івано-Франківщину у розіграші Кубка аматорів футболу України.

Влучних ударів і відмінної спортивної форми,"Бескиде"!