"Сокіл" Фитьків    -      ФК"Битків"

юнаки 1:2 (Андрейчук В.49(п)
-Юрчилюк В.61,68)
дорослі 0:2 (Жуков М.59,Андрусяк О.80)

…саме така думка промайнула в голові, коли арбітр матчу дав фінальний свисток в сутінках похмурого неба. Звітний поєдинок багато в чому був визначальний для обох команд. Фитьків, в разі перемоги, міг ще розраховувати з великою ймовірністю на вихід в елітний дивізіон. Битків – команда, котра налаштовується на кожен матч, а тому у Фитьків їхали за очками…їхали ж бо до свого основного конкурента в боротьбі за підвищення в класі. За інших обставин, можна було б сказати, що зустрічалися рівні за класом команди…але матч покаже, що рівень гри команд дещо різнився. Господарів було не впізнати, а гості своїм рівнем самовіддачі здивували всіх на стадіоні. Все почалось з юнацького матчу.
   Слід зазначити, що фитьківській юнацькій команді в поточному сезоні фатально не щастить зі здоров’ям гравців. Хлопці відходять в лазарет по декілька осіб, виходячи…відразу на поле (фактично ще не відновившись). Так, напередодні звітного поєдинку було втрачено трьох основних гравців – переднього захисника Мирона Дутчака (втрата, що суттєво вплинула на результат), правого захисника Степана Приймака (з його позиції забивався другий гол) і правого півзахисника Степана Гавриленка. Хлопці вибули на 3-4 тижні. Склад команди: Василь Максімко, Степан Попович, Ростислав Сагайда, Денис Середюк, Іван Нарожняк, Михайло Балабан, Мар’ян Дмитрук, Андрій Дутчак, Іван Олійник, Віталій Андрейчук,  Василь Дереш. Властиво, що й ігровий день для фитьківчан розпочинався дуже вдало. Мається на увазі рівень гри, що її продемонстрували юнаки господарів. Свідки гри підтвердять, що перший тайм був за господарями. Явна перевага місцевих юнаків от-от диктувала гол. Відзначити можна крайніх півзахисників Андрія Дутчака з Іваном Олійником та нападників Василя Дереша з Віталієм Андрейчуком (останній вже значно впевненіше почуває себе в новій команді). Гольових моментів у нападників було багато – кожен з них міг мінімум по чотири рази забити гол…але невезіння, чи то невміння забити переслідувало «соколят» всю першу половину матчу. Зрештою, брак реалізації ігрових моментів – класична проблема юнацького складу місцевої команди. Щоправда, слід відзначити і батьківський захист, і воротаря, і окремих гравців центральної лінії гостей та нападу. Особливо Андрія Клюбу, Романа Коржа і Володимира Юрчилюка. Переважну більшість верхових м’ячів у центрі вигравали саме гості. Плеймейкери господарів Михайло Балабан і Мар’ян Дмитрук постійно намагались триматися ближче до чужої штрафної з надією забити гол, а враховуючи відсутність чудово підготовленого переднього захисника Мирона Дутчака, і наявність невпевненого Івана Нарожняка на цій позиції, в центрі поля постійно спостерігались «розриви», Нарожняк, або не встигав до м’яча, або втрачав його в боротьбі. Хоча переважно потім м’яч у гостей господарі частіше відбирали саме в індивідуальній боротьбі. Результат першого тайму – 0:0. На другу половину зустрічі для господарів було налаштування на швидкий гол…але зовсім інакше повели себе гості. Тайм розпочався рівною грою, можливо навіть за невеликої переваги битківських юнаків. Так тривало близько 11-13 хвилин. А на 49 хвилині, в результаті масованої атаки, «соколята» заробили право на пробиття пенальті (м’яч у воротарському майданчику потрапив в руку захиснику гостей). До м’яча підійшов Віталій Андрейчук і впевнено лівою ногою відправив шкіряного у лівий від воротаря кут воріт (від штанги 10-15 см., воротар вгадав напрям удару, але не дотягнувся до м’яча) – 1:0. Після цього, ще 10 хвилин невеликою перевагою володіли господарі (принаймні їхні атаки були гостріші), а на 61 хвилині право на штрафний удар заробили гості. Пробив Володимир Юрчилюк…сильний удар, чудова траєкторія польоту м’яча (на тренуванні так може вдатися одна спроба з 20-30)…і дальня «дев’ятка» приймає в себе чудовий гол. Голи зі стандартів – завжди красиві – 1:1. Далі трапилося неймовірне. Господарі поля чомусь вирішили, що треба забити і зовсім забули, що можуть пропустити. На 68 хвилині неузгодженість дій центральних захисників і правого – Дениса Середюка призвели до провалу. Володимир Юрчилюк отримав пас врозріз на лівому фланзі своєї атаки, здійснив ривок на 10-12 метрів і, вийшовши сам-на-сам з воротарем, забиває переможний гол для своєї команди – 1:2. В доданий час міг забивати Андрій Дутчак…але свисток арбітра виголосив жорстокий вирок для «соколят» за власне пихате ставлення до основних принципів і моделі гри – домашня поразка 1:2. Для місцевих хлопців це має бути уроком. В першу чергу – уроком самовіддачі і бажання грати в футбол…в другу чергу – уроком поваги до суперника…зрештою, якщо гравці юнацького складу не зроблять правильних висновків вже зараз – Фитьків в цьому сезоні не буде грати у Першій лізі. У втраті необхідних очок автор, як очевидець подій, найбільше звинувачує саме юнаків…краще грати, вигравати…і програти!!! І хто винен…самі ж.
Андрейчук Віталій ("Сокіл"Фитьків)

Юрчилюк Володимир (ФК"Битків)

Поєдинок дорослих складів був не такий яскравий (для місцевих любителів футболу) як матч юнаків. За гру спостерігались 9 яскравих моментів. Шість у гостей і три у господарів поля. Щоправда, високий темп гри, набір технічних кульбітів гравців обох команд і тактично грамотна гра у виконанні суперників звичайно спостерігалась. Гра була переважно коректна. Слід відзначити непоганий рівень суддівства арбітра Романа Івановича Насадюка (він судить другий матч у Фитькові і обидва рази залишив приємне враження з обох сторін). Склад команди: Роман Янцюк, Богдан Магеровський, Мирон Ерстенюк, Мирослав Балабан, Андрій Ерстенюк, Мирон Дмитрук, Юрій Попович, Василь Катридж, Юрій Яніцький, Дмитро Дмитрук, Юрій Дмитрук. Гра була динамічна і з перших хвилин гості захопили ініціативу. З перших же миттєвостей матчу гості продемонстрували прагнення дати достойну відповідь за домашню поразку. Якщо у господарів поля пристойну гру показали Мирон Дмитрук, Юрій Попович і Юрій Дмитрук (в ті моменти, коли він був з м’ячем…а це було не часто і Юра вимушений був виконувати багато чорнової роботи), то гості продемонстрували мудрий організаційний футбол – гра по позиціям і гра у відборі. Особливо зверну увагу на капітана команди Олега Андрусяка. Олег – реально класний нападник (вважаю, що битківський «Нафтовик» багато втратив в особі цього перспективного хлопця). Відзначимо й нападника Тараса Максим’юка, переднього захисника Мар’яна Жукова (його робота з плеймекерами господарів), захисника Михайла Іванюка (його гра у відборі і штрафні удари з лівої), потужного правого хава Назара Чорноокого (гра у відборі і аути під ворота).
   Справжні неприємності для фитьківської команди почались на 11 хвилині. Неузгодженість дій між Богданом Магеровським і Мироном Ерстенюком призвели до виходу Тараса Максим’юка на побачення з воротарем…і лишень майстерність досвідченого Романа Янцюка врятувала команду. До середини першого тайму гра дещо вирівнялась, але атаки гостей все ж були значно гострішими…а на 35 хвилині Тарас Максим’юк забив гол…щоправда арбітр не зарахував взяття воріт – Тарас перебував поза грою. На 45+3 хвилині чудова нагода вже у фитьківчан. Дмитро Дмитрук вийшов сам-на-сам з воротарем, удар…відбиває воротар, другий удар…штанга, м’яч потрапив до Юрія Поповича, пас котрого на Юру Дмитрука перехопив захисник. Другий тайм починався рівною грою за незначної переваги гостей, що проявлялось у вигляді різких атак і штрафних у виконанні Михайла Іванюка. На 59 хвилині гості забили повноцінний гол. Назар Чорноокий кинув аут на 20 метрів у воротарський майданчик, де в боротьбі за м’яч вправнішим був передній захисник Мар’ян Жуков – він з 2-3 метрів переправив шкіряного мимо Романа Янцюка – 0:1. 65 хвилина – штрафний удар виконує лівою ногою Михайло Іванюк. М’яч по дузі влучив у штангу. Через дві хвилини Юрій Дмитрук виконував штрафний точнісінько в дальню «дев’ятку», але воротар вміло перевів на кутовий. На 71 хвилині сам-на-сам з Янцюком виходив Михайло Мартинюк, але вдало зіграв Мирослав Балабан, вибивши м’яч на правого захисника Мирона Ерстенюка. 80 хвилина ознаменувала остаточний результат матчу – 0:2. Дуже швидка атака за участі в завершальній стадії Тараса Максим’юка і Олега Андрусяка завершилась потужним ударом лівою саме Олега в дальній кут воріт – 0:2. Ще Юрій Дмитрук на 88 хвилині пробив по воротам з 6-7 метрів, але мимо воріт. Для ФК «Битків» звітний поєдинок можливо стане переломним в боротьбі за путівку до еліти. А господарі втрачають останні шанси. Ще не пізно схаменутися. Яке враження справила команда з Биткова? В чому секрет успіху команди? Вважаю, тут є сплав декількох важливих факторів. По-перше, високий рівень організації життєдіяльності команди. Тут заслуга головного спонсора команди і головного тренера…по-друге, сама постать тренера і його авторитет в команді. По-третє, рівень самовіддачі гравців на полі – це елементарне бажання грати у футбол і добитись потрібного результату до останніх хвилин. Склалося враження, що ФК «Битків» - команда однодумців, котрі поставили собі певну задачу. Пропоную читачам звернути увагу на поступ цього самобутнього колективу.
   P.S. По завершенню гри капітан битківської команди просив висловити подяку спонсору команди на шпальтах сайту у звіті про матч. Процитую: «Юнацький і дорослий склад ФК «Битків» висловлює щиру подяку спонсору команди за всебічну допомогу колективу і за популяризацію футболу в селищі Битків».  Від себе особисто висловлю щире захоплення цією людиною…у нас таких людей немає. Бажаю Вам успіху, щоб Ваші футбольні мрії якнайшвидше збулися…

2. Писклинець Роман Дмитрович (wert) [Матеріал]
FCButkiv, попробуй написати пару звітів. Цікаво поспостерігати за командою до кінця сезону. Напиши хоча б як забивалися голи і як розвивались події в матчі.