«Лістер» Лісна Тарновиця
створена в 1973 році
Найвище досягнення: володар кубка району в 2005 році
Матеріал про команду взято з програмки, яка була підготовлена нашим сайтом в 2010 році з доповненнями:
Історія футболу в Лісній Тарновиці почала писатись наприкінці 60-х років ХХ століття. В цей час команди в селі ще не було, але ті хто вмів грати футбол, захищали честь колгоспу ім.Леніна, правління якого находилось в с. Перерісль. Так тривало до 1973 року. В цьому році правління колгоспу організувало турнір між селами Перерісль, Лісна Тарновиця і Фитьків, основними призами якого була футбольна форма і футбольний м’яч. В Тарновиці теж зібрали команду на цей турнір, яка була названа «Дружба». І Лісна Тарновиця виграла цю першість, що було відвертою несподіванкою для всіх, і навіть для дирекції колгоспу.В 1974 році «Дружба» почала грати на першість району. Так було до 1980 року, в якому команда припинила свої виступи, через брак підтримки з боку колгоспу (було вирішено, що декілька команд колгосп утримувати не може, і було вибрано тільки одну, команду с. Перерісль). Футбольне затишшя тривало у Лісній Тарновиці майже ІІ десятиліття, рівно до того часу, поки у 1997 році з ініціативи таких людей як Михайло Гальчак (здійснював фінансову підтримку), Клюфінський Богдан (було обрано інструктором по спорту), Волишинюк Мирон, та решти жителів села, команду вдалось відродити. Тодішній директор школи Омелян Б.І. (сьогодні вже покійний), - людина, яка дуже любила футбол і робила все для розвитку спорту в селі, дозволив реконструювати шкільне футбольне поле, розміри якого не дозволяли виступати в чемпіонаті району. Робота на стадіоні практично «кипіла». Майже всі футболісти та фанати працювали там. Наприклад, захисник новоствореної команди – Ігор Дрогомирецький – спеціаліст зі зварювальних робіт, зварював футбольні ворота з труб, які придбали місцеві підприємці – Михайло Гальчак та Василь Качанюк,10-річним розбирав бігову доріжку теперішній спортінструктор села Ігор Гальчак. Варто відзначити також Василя Насадюка, який завіз на стадіон близько 50 машин (КРАЗ) глини для продовження стадіону.Тодішній президент надвірнянського «Бескиду» Мирослав Лютак презентував футбольну форму. Команду було названо «ЛІСТЕР» (так називався основний спонсор команди – цегельний завод, власниками якого були Гальчак Михайло Михайлович і Павлюк Михайло Васильович . Перший свій сезон в сучасному футболі доросла команда «ЛІСТЕРа» закінчила на останньому місці в ІІ лізі в групі «А», а юнаки – на першому!!! За цих 13 років також змінювалась назва команди. Два сезони команда с. Лісна Тарновиця називалась «Гранд», але потом знову відновили постійну назву – «ЛІСТЕР». В 2003 році «Гранд» став чемпіоном району з футболу.В 2005 році «Лістеру» підкорилась і кубкова вершина та був завойований суперкубок району.В 2008 році Лісна Тарновиця знову приміряла на себе чемпіонське звання району.В 2009 році взяли участь у лізі чемпіонів міст та районів області і вперше команда з нашого району,а саме «Лістер»,перемогла.В 2007 та 2010 роках двічі поступилась у фіналі кубка команді с.Тисменичани. Тож цьогорічний похід за кубком для команди буде вже вчетверте.
З історії..
Як вигравала команда с.Лісна Тарновиця в 2005 році писала «Народна воля»:
Кубок району з футболу-у Лісній Тарновиці
На міському стадіоні "Нафтовик" фінішував кубок району з футболу серед сільських та селищних колективів фізкультури під егідою райради ФСТ"Колос".
На першому етапі в боротьбу за нього включилося 23 команди.Фінал звів у двобої сільських футболістів Лісної Тарновиці та Парищ.Спортсмени обидвох команд за активної підтримки болільників, які достатньо заповнили місця на головній спортивній арені районного центру, продемонстрували видовищний футбол.
Основний час переможців не виявив.А в додатковий з рахунком 5:3-пеермогли влучніші майстри шкіряного м"яча з Лісної Тарновиці (інструктор по спорту Михайло Борковський). Голова райради ФСТ"Колос" Василь Масевич вручив ліснотарновицькій команді кубок, нагородив грамотами всіх футболістів.
Командам дістались ще й футбольні м"ячі.
Відомий гуморист Прикарпаття ,житель с.Камінна Володимир Пушкар спонсорував для вручення кожному футболісту обидвох команд збірку своїх
гуморесок "Міць яєць і сила духу",що люб"язно виконав керівник районних "колосівців".Василь Масевич у розмові з кореспондентом заодно зауважив,що ігрову дисципліну на полі вміло забезпечував своїми професійними діями суддя Степан Додин з Івано-Франківська,який вилучив за нецензурну лайку з поля одного футболіста команди з Парищ.
Керівництво райради ФСТ"Колос" і учасники фінального поєдинку вдячні голові РДА Василеві Андрейчуку за виявлену турботу про проведення цього заходу на належному рівні,а також Ліснотарновицькому сільському голові Юрію Непеляку,який посприяв у придбанні футбольної форми для спортсменів цього села,а також протягом сезону дбав про транспортне забезпечення футболістів для виїзду на матчі в інші села.Заступник голови райради,депутат райради у Парищенському в/о Ігор Білоган потурбувався,щоб футболісти Парища мали змогу успішно виступити на заключному етапі спортивного поєдинку.
Микола Питлюк
«Нафтовик»Битків
створена в 1967 році
Найвище досягнення: володар кубка району в 2011 році
Як вигравала команда «Нафтовик» смт.Битків у дербі в 2011 році, а заодно і про історію команди писала «Народна воля»:
Нафтове битківське «дербі» у фіналі Кубка
Селище Битків зажило собі слави нафтової столиці Надвірнянського району ще здавна, бо в наш час запаси чорного золота не такі статні. Але це селище зусиллями небайдужих до спорту людей фінансує дві дорослі та дві юнацькі футбольні дружини. Узимку 2009-го р. підприємець Степан Ломпас створив команду ФК «Битків», для якої закупив спортивну форму та оплатив поїздки на матчі. Фінансову допомогу надав Ярослав Лавринович. Вони своєю працею та зусиллям створили команду, яка уже в своєму першому сезоні у другій лізі районного чемпіонату зуміла вибороти право виступати у першому дивізіоні. Без сумніву, цьому успіху треба завдячувати і тренерові Ігорю Сметаніну, котрий за короткий час добився значних успіхів. Ця команда вперше змагалася за Кубок району. А для «Нафтовика» він уже третій.
Ще не перемагали, але мають перемоги у турнірах, які організовують органи влади на честь видатних діячів та урочистих дат Української держави, та у першій лізі районного чемпіонату. Найбільшим успіхом на сьогодні є звитяга в юнацькій лізі району, в якій вони перемагали двічі.
Якщо ж заглибитися в історію, то цю команду створили ще у 1967-му. Відігравши три сезони, вона зникла. У 1995-му її відновив Василь Сенатович – нинішній тренер. Допомагає в розвитку команди спортінструктор селища Василь Павлик та граючий тренер, виходець із відомої футбольної сім`ї на Прикарпатті Андрій Максим`юк. Обидві команди тримаються на ентузіастах, любителях гри мільйонів, котрі у наш час безгрошів`я намагаються знайти кошти на існування колективів. Але вони гордяться своєю справою, тому що піклуються про підростаюче покоління.
Вперше в історії розіграшу Кубка району зустрілися команди з одного населеного пункту. Такі матчі відрізняються особливою принциповістю, непоступливістю. Команди подарували справжню битву на стадіоні «Нафтовик», бо позаду у них – непростий шлях: ФК «Битків» «обійшов» такі команди: «Карпати» (Цуцилів), «Прут» ( Делятин), який виставив на ці змагання резервістів, «Смерічка» (Лоєва, змогли відіграти три м`ячі переваги) та «Колос» (Парище, в серії пенальті).
Шлях «старшого брата» був легшим, на шляху до фіналу вони здолали такі бар`єри: «Лукавець» (Гвізд), «Страгора» (Стримба), футбольні колективи Красної і Тисменичан. Залишилося зробити лише один крок та здобути Кубок, який в будь-якому випадку залишиться у Биткові.
Ще однією особливістю цих колективів є те, що вони грають без підтримки односельчан. У селищі немає стадіону, який би відповідав стандартам районної федерації футболу. Битківський селищний голова Іван Годзюр розповів, що стадіон біля загальноосвітньої школи розширили на 15 метрів, на черзі – роботи із осушення майданчика. Із технікою під час виконання цих робіт допомагало Стрийське УБР. На осушення потрібно ще приблизно 2 тонни гравію. Сподіваються на допомогу і ПАТ «Укрнафта», до якого селищна рада направила листа, поки що офіційної відповіді не надійшло.
– Плануємо побудувати і міні-футбольний майданчик, – зазначає Іван Годзюр. – Селищна рада взяла участь у першому обласному конкурсі програм та проектів розвитку місцевого самоврядування. Ми перемогли з програмою «Розвиток спорту – запорука зростання здорової і сильної нації», отримали 50 тис. грн. на обгородження міні-футбольного майданчика; матеріал для основи (гравій, щебінь та мучка) оплатить громада селища, а роботи зі встановлення газону – депутат обласної ради, благодійник Юрій Дерев`янко. Маємо надію на те, що новий сезон розпочнемо на рідному полі, бо й оренда стадіону коштує недешево, за проведення гри чи тренування на «Нафтовику» треба заплатити 150 грн., а дотаційному бюджету Биткова вистачає тільки на зарплату спортінструктору. Є деякі труднощі із довезенням гравців через те, що цех технологічного транспорту НГВУ «Надвірнанафтогаз» не має дозволу на перевезення пасажирів.
У День Конституції, 28 червня ц. р., на стадіоні «Нафтовик» у Надвірній вирішилась доля володаря Кубка району. У Биткові мають надію на те, що вдасться об`єднати дві команди та виступати на обласних змаганнях. А підтвердженням цьому став футбольний спектакль із радістю та спортивним завзяттям, який подарував глядачам бурю емоцій.
Василь ІВАСЮК,
студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.
Є Кубок!
Так, з невимовною радістю вигукнув після фінального свистка Битківський селищний голова Іван Годзюр, гравці, тренер, представник команди та всі небайдужі до долі «Нафтовика». Представник команди Василь Сенатович, не приховуючи емоцій, заявив: – Це для команди – третій фінал, нарешті, вдалося перемогти! Переповнюють почуття радості, гордості. І в цей день тріумфу хочеться подякувати гравцям команди, котрі постійно вірили в успіх, спортінструктору Василеві Павлику, селищному голові Іванові Годзюру та колишньому голові Андрієві Крицькому, а також уболівальникам за прекрасну підтримку. Дякую всім, хто небайдужий до долі «Нафтовика». Цим словам радості передувало двогодинне футбольне дійство, за якого ФК «Битків» зумів відіграти два м’ячі переваги, але «провал» у центрі захисту поставив хрест на їхніх кубкових мріях.
Розпочався поєдинок із обережної розвідки, яку порушив гол майстра спорту з футболу Андрія Максим`юка. Після чого намагалися відіграти пропущений гол, небезпечно пробивав Іван Максим`юк, гравець «Биткова», котрий на мокрому полі декілька раз небезпечно прикладався до ігрового снаряду. Протягом всього першого тайму Ігор Сметанін «гнав» своїх підопічних вперед, до воріт суперника. Але під час цього ігрового відтинку голів не принесло.
Під час перерви пробивали пенальті глядачі, які перемогли в лотереї. Запасний арбітр матчу Микола Ясінський став у рамку воріт, а п’ять щасливчиків намагалися реалізувати одинадцятиметровий удар. Найкраще із цим упорався житель села Парище Василь Ковальчук. Усі учасники цього дійства отримали спортивне знаряддя від голови Надвірнянської районної федерації футболу Ігоря Писклинця.
А вже другий тайм подарував глядачам справжню драму, де були радість і горе в одній команді, спокій і впевненість в інших. Уже через п’ять хвилин після початку другої частини матчу міг морально поховати «Битків» Андрій Максим`юк. А вже через дві хвилини Василь Бенюк забиває другий гол. І в багатьох закралася думка, що така перевага не відіграється. Багато так подумали, але не Ігор Сметанін, котрий не припиняв гнати своїх підопічних вперед. Після цього почалася гра без оглядки на свої ворота. В цей відтинок демонстрували своє мистецтво як і Василь Бенюк, так і Віталій Берчул. Та не врятувало вміння останнього від двох ударів Івана Максим`юка, котрий в першому випадку найшвидше зорієнтувався у штрафному майданчику «Нафтовика», а в другому влучно пробив головою. Цими голами Іван відновив команду, як птицю Фенікс з попелу. Розпочалося все для двох команд із початку, і в цей період небезпечно атакувала команда Сметаніна. Що менше залишилося до фінального свистка, ця команда виглядала якось інертно, знесилено після того, як вони буквально провисіли на воротах суперника. Цим і скористався досвідченіший «Нафтовик». На 77-ій хвилині прекрасну можливість для того, щоб вирвати перемогу втрачає Віталій Бойкович, котрий, обігравши воротаря, пробив у перекладину. А після цього нервового моменту прикра обрізка в центрі поля, і форвард Іван Щеглюк, спішить на побачення з голкіпером і впевнено його переграє. На фінальний штурм сил ФК «Битків» не вистачає. І кубок везе в селище команда «Нафтовик», гравці котрої своєю працею це заслужили.
Головний арбітр матчу Богдан Дяченко дає фінальний свисток, і на полі розпочинається святкування. Гравці не приховують своїх емоцій, і на обличчях помітні сльози радості та гіркоти від поразки.
Молода команда ФК «Битків», якій недавно виповнилося два роки, програла досвідченішим суперникам, та неодмінно титули вона здобуде. А команді «Нафтовик» вдалося зламати прокляття фіналів кубка, і за третім разом його здобути. Цей фінал став пам’ятним через те, що в ньому вперше за історію футболу області зустрілися команди з одного гірського селища. Зичимо двом командам успіху в чемпіонаті, радувати глядачів яскравими голами та матчами.
Василь ІВАСЮК,
студент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка.
З історії 25-ти розіграшів кубку
За часів Незалежної України найбільше почесним кубком володіли переріслянці - 10 разів! Їм і належить унікальне досягнення, а саме їм вдавалося останні чотири роки підряд нікому не віддавати завойований трофей. До слова вони повторили своє ж досягнення, яке зробили їхні попередники ще за Радянського Союзу у 1976-1979 роках. Всі решту команд – далеко позаду. Чотири рази вигравала «Олімпія» Камінне. Тричі- команда с.Тисменичани. По два рази «Прут» Делятин та «Факел»Середній Майдан. По одному разу футбольні колективи с.Гвозда, с.Лоєви, с.Лісна Тарновиця, смт.Битків.
Фінали кубка району (за Радянського Союзу називався "Золота осінь")
...
1973 Волосів-переможець
1974 ?(брак даних)
1975 Камінне 3:0 Волосів
1976 Перерісль 1:0 Пнів
1977 Перерісль 1:1(по пен.4:2) Гвізд
1978 Перерісль 1:0 Волосів
1979 Перерісль 2:1 Парище
1980 ?(брак даних)
1981 ?(брак даних)
1982 Саджавка 2:1 Камінне
1983 Парище 5:2 Назавизів
1984 Гаврилівка 1:0 Камінне
1985 Камінне перемогла по пен. Парище
1986 Саджавка-переможець
1987 ?(брак даних)
1988 Середній Майдан 1:0 Гвізд
1989 Середній Майдан 5:2 Білі Ослави
1990 Пнів (УТТ) 3:2 ?
1991 Середній Майдан 1:0 Камінне
1992 Перерісль-переможець
1993 Камінне 4:2 Перерісль
1994 Перерісль-переможець
1995 "Олімпія"Камінне 3:0 "Колос"Перерісль
1996 "Едельвейс"Гвізд 1:0 "Олімпія"Камінне
1997 "Факел"Середній Майдан 2:1 "Колос"Перерісль
1998 "Прут"Делятин 1:1(по пен.6:5) "Олімпія"Камінне
1999 "Колос"Тисменичани 2:1 "Олімпія"Камінне
2000 "Колос"Перерісль 2:0 "Факел"Середній Майдан
2001 "Смерічка"Лоєва 2:2(по пен.7:6) "Факел" Середній Майдан
2002 "Колос"Перерісль 2:1 "Факел"Середній Майдан
2003 "Прут"Делятин 3:1 "Олімпія"Камінне
2004 ФК"Перерісль 4:1 "Прут"Саджавка
2005 "Лістер"Лісна Тарновиця 5:3 у д.ч. "Колос"Парище
2006 ФК"Перерісль 3:1 у д.ч. "Колос"Тисменичани
2007 ФК"Тисменичани" 1:0 "Лістер"Лісна Тарновиця
2008 "Олімпія"Камінне 2:1 "Нафтовик"Битків
2009 "Олімпія"Камінне 2:1 "Нафтовик"Битків
2010 ФК"Тисменичани" 2:1 "Лістер"Лісна Тарновиця
2011 "Нафтовик"Битків 3:2 ФК"Битків"
2012 ФК"Перерісль" 1:1(по пен.4:2) ФК"Красна"
2013 ФК"Перерісль" 4:2 ФК"Волосів"
2014 ФК"Перерісль" 5:1 "Колос"Парище
2015 ФК"Перерісль" 2:1 "Арсенал"Тисменичани
2016 "Нафтовик"Битків : "Лістер"Лісна Тарновиця
Фото різних років володарів кубка:
ФК"Перерісль"-1978
ФК"Пнів-УТТ"-1990
"Смерічка"Лоєва-2001
ФК"Прут"Делятин-2003
ФК"Тисменичани"-2007
"Олімпія"Камінне-2008
ФК"Тисменичани"-2010
"Нафтовик"Битків-2011
ФК"Перерісль"-2012
ФК"Перерісль"-2013
ФК"Перерісль"-2014
ФК"Перерісль"-2015
...
|