1. Що являє собою футбольна команда «Сокіл» с.Фитьків? Які основні віхи і досягнення з історії виступів команди в чемпіонаті Надвірнянського району з футболу?
За результатами сезону 2005 року футбольна дружина с.Фитьків ФК «Сокіл» потішила своїх вболівальників виходом з ІІ в І лігу чемпіонату району з футболу. З весни 2006 року, з метою якісного виступу команди в розіграші, визріла потреба створити систему підготовки до сезону з урахуванням потреб двох складів – дорослої команди і юнацького складу. Враховуючи, що вболівальники щосезону ставлять найвищі задачі – лідерство в чемпіонаті, адміністрація команди до якої входять представники фан-клубу, сільські підприємці, дирекція місцевої загальноосвітньої школи спільними зусиллями щовесни визначають основні проблемні питання і вишукують шляхів їх вирішення. Результатами такої співпраці є вдалий виступ команди в сезонах 2006-2008 років, в яких футболісти не опускалися в турнірній таблиці нижче 6 місця в комплексному заліку, завоювавши міцний авторитет команди з претензіями на лідерство. З особливою приємністю повинен відмітити чітку і злагоджену співпрацю дорослого і юнацького складів в розрізі взаємодопомоги по ходу розіграшу – юнаки поповнюють дорослий склад в разі потреби, але й дорослі не далекі від проблем юнацької команди, повертаючи хлопців в разі потреби. Таким чином, створюється мікроклімат своєрідного очкового змагання між двома складами. Загалом, дуже приємно відмітити конструктивну позицію головного (граючого) тренера дорослого складу – Дмитрука Мирона Івановича і спортивного інструктора сільської ради Ерстенюка Мирона Васильовича котра полягає в головному акценті на підготовку та інтерес юнацького складу, адже юнаки – це перспектива підготовки дорослого складу, а юнаки усвідомлюють, що своєю майстерністю повинні заслужити запрошення до основного складу дорослої команди. Таким чином, з весни 2006 року створено цілісну систему підготовки юнаків до майбутнього сезону. Результатом є вдалий виступ юнацького складу за прогресуючої системи – 2006 рік – 6 місце, 2007 рік – 5 місце, 2008 рік – 2 місце в розіграші серед юнацьких складів (поступившись лише одноліткам ФК «Олімпія» с.Камінне) і демонструє цікаву та динамічну гру. За цей час значно посилилась і доросла команда вихованцями юнацького складу попередніх років. Особливо хочеться відзначити роботу спортивного інструктора сільської ради Ерстенюка Мирона Васильовича і його сина Ерстенюка Андрія Мироновича – вчителя фізичного виховання Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст. і водночас граючого тренера юнацького складу в сезоні 2008 року.
2. Що найбільше хвилює фитьківський футбол – які основні проблеми команди?
Основними проблемами, звичайно, є фінансове питання – все, що пов’язано з матеріальними коштами: 1. матеріальна база команди – нестача м’ячів, спортивного інвентарю для тренувань, «обмундирування» гравців. Наразі ці проблеми вдається вирішувати Ерстенюку М.В.; 2. несвоєчасна оплата відряджень бухгалтерією сільської ради; 3. низька фінансова активність сільських підприємців в останньому сезоні. Зокрема, в сезоні 2008 року спортивну форму для юнаків придбав відомий підприємець-меценат, наш земляк родом з с.Перерісль – Павлюк Василь Іванович, зробивши таким чином собі подарунок на день народження; 4. транспортне питання – сільська рада ніяк не може вирішити питання перевезення колективу на виїздні матчі. В сезоні 2008 року питання перевезення команди вирішував Ерстенюк М.В. самотужки; Тобто, як бачимо, проблеми характерні для більшості футбольних дружин району, а їх вирішення переважно залежить від наявності конкретної особи, котра й буде їх вирішувати.
3. Що можете сказати про рівень суддівства в районі?
Про суддівство потрібно говорити обережно і акуратно! Але якщо серйозно, наша команда не має особливих претензій до суддівства. Всіх представників суддівського корпусу району ми вважаємо кваліфікованими спеціалістами, знаючими свою справу. Є звичайно пропозиції: 1. на особливо резонансні матчі пропонуємо делегувати бригаду арбітрів і обов’язково інспектора з числа керівництва Федерації футболу району; 2. з метою вирішення проблеми наявності арбітрів пропонуємо, щоб федерація створила своєрідну програму підготовки резервних арбітрів з числа вчителів фізичного виховання шкіл району, адже всі вони викладають заняття з основ футболу в школах, що й зазначено в їхніх навчальних планах і розробках, а отже, правилами гри вони володіють. З цим питанням слід офіційно звернутись до Відділу Освіти в особі методиста РМК Угринчука І.М.
4. Які основні напрямки кадрової політики у фитьківському футболі?
Кадрова політика команди чітко спрямована на використання послуг виключно місцевих виконавців. Однак, існуюча «мода» на заявку «легіонерів» не оминула і Фитьків. Ми таки залучаємо футболістів з Надвірної та обласного центру для посилення окремих позицій. З якою метою? В першу чергу це робиться з метою посилення конкуренції в складі команди. В дорослій команді це 2-3 гравці, в юнацькій – 3 гравці в минулому сезоні. Однак, адміністрація команди свідома думки, що використання послуг «легіонерів» - не панацея і основний напрям – все ж підготовка юнаків з перспективою на майбутнє. Кого можна відзначити? В юнацькій команді – це Шелефонтюк Олег (1992 р/н) вправний передній захисник, Рудак Антон (1993 р/н) один з найкращих в районі молодий воротар, Онуфрак Олег – лінія півзахисту. В дорослій команді – Зомбік Володимир нападник з обласного центру, Гап’юк Руслан і Гринішак Ярослав з Надвірної. Приємно відзначити місцевих гравців, котрі прославляють село на змаганнях різних рівнів. Зокрема, Роман Янцюк – дуже перспективний воротар 1990 р/н – студент ІФДТУНГ тренується з головною командою обласного центру і має надію потрапити до основного складу, Василь Павлик – центральний півзахисник 1990 р/н навчається в одній зі спортивних шкіл м.Львів, Юрій Дмитрук, Володимир Середюк, Андрій Гречанюк, Сергій Дмитрук. Дорослі – Іван Криска – воротар, Богдан Магеровський – задній захисник, брати Поповичі Іван і Юрій – учасники різних міні-футбольних і футзальних турнірів в обласному центрі, Ігор Балабан – студент Прикарпатського університету за спеціальністю «футбол», Дмитро Дмитрук. Це – гордість нашого села.
5. Міжсезоння – найзагадковіший період. Як команда готується до нового сезону?
Після завершення сезону 2008 року гравці юнацької команди мали можливість відпочити грудень 2008р. і зустріти Різдвяні свята. Вже 16 січня юнаки зібрались на перший збір в приміщенні місцевої школи в кількості 23 чоловік. Було проведено засідання команди на якому обрано капітана команди, ним став Середюк Володимир і головного тренера – Ерстенюк Андрій Миронович – вчитель фізвиховання школи. На засіданні також: 1. оголошено про зміни в складі команди і визначено кандидатури гравців на окремі позиції в ході гри; 2. розроблено план підготовки до сезону з визначенням графіку тренувального процесу; 3. прийнято в команду новачків; 4. сформовано список міні-футбольної збірної 1992-1994 р/н і 1994-1995 р/н для участі в змаганнях під егідою Федерації міні-футболу Надвірнянського району; 5. визначено основні проблеми матеріальної бази команди; 6. заслухано виступ головного тренера команди на тему «Тактична побудова гри в сезоні 2009 року» Загалом проведено теоретичне заняття на предмет тактико-технічної специфіки гри. Регулярний тренувальний процес вирішено поділити на три складові – загальна фізична підготовка, тактико-технічні заняття, футзал і проводити два рази на тиждень – вівторок і п’ятницю на 16:00, починаючи з 30 січня 2009 року. До тренувань допущені 28-30 гравців різних вікових категорій з яких до заявки потраплять близько 20 гравців. В тренуваннях приймають участь і гравці дорослого складу. В інші дні і на вихідні хлопці мають можливість в спортзалі школи займатись футзалом, баскетболом, волейболом в рамках загальної фізичної підготовки.
На березень 2009 року команда запланувала ряд товариських ігор. Зокрема, якщо дозволять погодні умови є усна домовленість з головним тренером ФК «Гаврилівка» Сметаніним І.Б. про гру вдома і на виїзді двома складами (орієнтовно 15 і 22.03). Є усна домовленість з менеджером пнівської футбольної дружини Михайлюком Т.М. про гру в другій половині березня, а також хочемо виїхати в гостинні Цуцилів і Перерісль до наших стабільних спаринг-партнерів. Зрештою, приймемо запрошення від будь-якої команди району на початок квітня 2009 року.
6. Оголосіть будь-ласка основні плани на майбутній сезон. Які завдання ставляться перед командою в сезоні 2009 року?
Щось планувати перед початком сезону дуже тяжко, адже все буде залежати від рівня підготовки нашого і рівня підготовки суперника, від змін, які відбулися в стані суперника. Скажімо, наш юнацький колектив в новому сезоні поповниться гравцями 1994-1995 р/н і головним чином нас цікавитиме зіграність складу на перспективу наступного сезону, але пасти задніх ми також не збираємося і намагатимемося триматись в лідируючих лінійках турнірної таблиці. Хоча, якщо говорити відверто, та група осіб, котрі причетні до підготовки юнаків чітко усвідомлюють, що, можливо, професійних футболістів і не виховаємо, але об’єднати дітей навколо позитивної ідеї – зобов’язані, щоб вирвати їх з тенет вулиці з її негативами! Це усвідомлює і Ерстенюк М.В. – колишній працівник МВС, усвідомлюємо це і ми з Андрієм Мироновичем – педагоги місцевої школи. Дорослий склад, можливо, ставить вищі задачі. Однак, все покажуть перші чотири тури розіграшу і до кінця травня ми визначемось остаточно із завданнями на сезон. Крім того, маємо велику надію на плідну співпрацю з Федерацією міні-футболу Надвірнянського району в особі президента Федерації Татаренка Віктора Васильовича р розрізі залучення фитьківської команди до змагань в районному центрі. Водночас, хотілося б закликати Федерацію футболу Надвірнянського району обернутися обличчям до районної міні-футбольної федерації з питань матеріальної підтримки, особливо коли це стосується дитячо-юнацького футболу.
Роман Писклинець – директор Фитьківської ЗОШ І-ІІІ ст.
|