Каміннецька “Олімпія”- володар Кубка району з футболу
Каміннецька “Олімпія”- володар Кубка району з футболу-2008
Спортивна подія минулої неділі (29 червня 2008 року, уточнюємо)на Надвірнянському стадіоні “Нафтовик”-фінал Кубка району з футболу-зібрала кількасотенну громаду уболівальників. Матч між каміннецькою “Олімпією” та “Нафтовиком” з Биткова виявився напруженим, енергійним, з почерговою територіальною перевагою, що, звичайно, викликало бурхливі емоції глядачів.
Якщо перший тайм закінчився з нічиєю 1:1, то у другому таймі перед обома командами стояло завдання будь-якими зусиллями вибороти перемогу. Щастя, щоправда, усміхнулось камінчанам. Їхній футболіст Віталій Волосійчук забив переможний другий гол, закріпивши успіх своєї команди, котрий розпочав його колега Петро Дунда. А відкрив рахунок у цьому поєдинку битківчанин Андрій Максим’юк.
Арбітром матчу був Ігор Зубко, його асистентами – Ігор Сметанін та Петро Романюк.
Команда-переможець нагороджена Кубком та Почесними грамотами відділу у справах молоді та спорту РДА, а гравці битківського “Нафтовика”- Почесними грамотами відділу у справах молоді та спорту РДА. Нагороди вручали начальник цього відділу Петро Самборський та секретар районної федерації футболу Василь Завадський.
Тепер каміннецька “Олімпія” у День Незалежності України зустрінеться в поєдинку за Суперкубок району з футболістами Тисменичан.
Фінальний поєдинок між “Олімпією” та “Нафтовиком” спонукав до розповіді про сільський колектив футболістів, заглянути в його історію і, як мовиться, з середини поглянути і відчути ті добрі почини і буденні тертя, без яких не буває ниніщнього футболу на рівні районного чемпіонату чи змагань за Кубок.
Нашим співрозмовником є Тарас ПУШКАР – представник каміннецької “Олімпії” та її меценат, депутат районної ради, член постійної депутатської комісії з питань туризму, молодіжної політики, фізичної культури та спорту.
- Історія нашої команди сягає кінця 50-их – початку 60-их років минулого століття. Ще й досі в пам’яті моїх земляків спортивний азарт і завзяття сільських учителів Ярослава Бойчука, Івана Іванюка, Тараса Фітковського, а також Ярослава Костецького, котрі себе не уявляли без футболу. Честь Камінної на футбольних полях захищали Андрій Тимчук, Роман Парфанович, Тарас і Василь Галайчуки, Василь і Михайло Горбові, Іван Гавриляк, Петро Юрків із Мельник (нині покійний), Іван Гавриляк, Дмитро Цуцилівський, Ярослав Данилюк, Андрій Кузів. Згодом їх замінила молодша верства в особі Мирослава Гільтайчука, Богдана Цуцилівського, Івана Федоровича, Володимира та Ігоря Костецьких. Мабуть, не всіх вдалося згадати. Очевидно, варто детальніше, і грунтовніше зайнятися історією нашої команди для того, щоб плекати справжній спортивний дух і завзяття у нинішньої сільської юні.
Ми мали свої злети і падіння. Приміром, у 2005 році наша команда – дорослі та юнаки, окремо і разом – стали чемпіонами району, чого непросто досягнути іншим сільським колективам фізкультури, У 2006-му – володарі суперкубка району та срібні призери чемпіонату району в 2006 і 2007 роках. Наші ветерани-футболісти завоювали районний Кубок ветеранів з міні-футболу серед команд, вік учасників яких від 35 років і більше. Свого часу каміннецька футбольна дружина на початку демократичних перетворень виступала у чемпіонаті на першість області і сягнула загального третього місця у таблиці, а юнаки- другого місця у своїй підгрупі. Зараз же виступати на першість області, хоча б у групі “Б” дещо накладно, як фінансово, так і щодо забезпечення автотранспортом.
Не покидаємо своїх амбіційних планів – оволодіти Суперкубком району у цьому році та завоювати першість у чемпіонаті району. Усвідомлюємо, що це надто складно, але спортивний дух, настрій і бажання показати бійцівський характер додають упевненості.
- Яким складом “Олімпія” йшла до фіналу і під час нього і чи відчувала команда підтримку і допомогу?
-Я щиро вдячний за самовіддану і майстерну гру, спортивну підготовку воротареві Андрієві Палюзі, захисникам Ігорю Зеленюку, Василю Горбовому, Тарасу Цуцилівському, Олександру Пушкару, півзахисникам-капітану команди Тарасу Романюку, Віталію Волосійчуку, Романові Данилюку, Петрові Дунді, нападникам-Святославу Іванюку, Миколі Варішку. Добру гру продемонстрували під час заміни Ігор Канюс, Назар Вексей, Руслан Подоляк, Василь Іванюк, Володимир Василишин. Чималий внесок у загальну перемогу команди, тобто на етапах до фіналу Тараса Титаренка і Віталія Гречанюка, які перед фіналом зазнали травм та Василя Андріїва і Романа Прокопіва, які буди запасними у фінальному поєдинку.
Не може не обминути вдячними словами сільського голову Андрія Федоровича, який також як і спортінструктор Дмитро Присяжнюк, відзначений Почесною грамотою, такою ж, як і футболісти. З боку керівника сільської влади маємо сприяння у забезпеченні автотранспортом під час футбольних поєдинків та розуміння і практичну допомогу щодо облаштування футбольного поля зараз і в майбутньому, адже йдеться про спорудження сучасної роздягальні з дущовими на нашому сільському стадіоні, а також облаштування додаткових лавок для глядачів. До речі, він є один з найкращих у районі у своїй категорії. Від імені команди щиро дякуємо доброчинцеві Володимирові Олійнику з Надвірної, який не забуває родинне батьківське село і періодично допомагає “Олімпії”, як і наші односельчани Богдан Цуцилівський, Володимир Гуляк, Василь Сенів, Іван Федорович, Мирослав і Ярослав Гільтайчуки.
- Які проблеми “оголює” сільський футбол у районі?
-Передусім, не вистачає кваліфікованих суддів, хоча зі створенням районної федерації футболу дещо покращилось суддівство та вимогливість до стану сільських футбольних полів, вимогливість до етичної поведінки уболівальників тощо. У той же час у цьому році отримали стягнення за недисципліновану поведінку під час матчів команди Переросля і Стримби. На жаль, під час футбольних матчів на першість району чи на Кубок майже нема дільничих інспекторів міліції, депутатів місцевих рад або дружинників, як цього вимагає відповідне Положення про чемпіонат району з футболу. Як прикрий результат і наслідок, в одному із сіл району гравець команди ( до речі, офіцер-правоохоронник) сам порушував дисципліну під час футбольного матчу.
Що стосується стану футбольних полів, то він добрий у Ланчині, Тисменичанах, Саджавці, Парищі, Лісній Тарновиці, Перерослі. Проблемними є Пнів і Заріччя, де взагалі немає футбольних полів і представники цих сіл не беруть участі у футбольних перегонах. Потребують покращення стадіони у Биткові, Стримбі та Волосові. З розумінням ставляться до цієї проблеми у Цуцилові та в Лоєвій. Так оцінюють стан футбольних полів у районі на основі тієї інформації, яка є у нашій профільній депутатській комісії районної ради.
Та й, напевно, треба відповідальніше і вимогливіше ставитися в організаційному плані щодо проведення таких показових і рейтингових матчів, як фінал Суперкубка району з футболу. Як негативний факт сприйняли ми те, що під час фіналу на стадіоні “Нафтовик” не працювало озвучення і кількасотенна публіка достатньо не почула імен переможців, а в перерві між таймами нагороджували ще й юних переможців районного турніру з міні-футболу. Виправдання завжди знайдеться але такі речі потрібно продумувати прогнозувати і завчасно планувати.
-Ваші футбольні побажання...
-Бажаю своїй рідній каміннецькій “Олімпії” і всім футбольним командам Надвірнянщини, їхнім щирим уболівальникам і порадникам – спортивного духу, успіху і почесних місць у турнірах різного роду. М'яч, як кажуть круглий, та до успіху веде майстерність, постійна праця над собою, тісний контакт з тренером, сила волі і вміння не розчаровуватись у невдачах. Нехай останні будуть для всіх нас тимчасовими, а добрі справи й починання – довготривалими й постійними.
Своїм своєрідним нинішнім “футбольним словом” хочу запросити до продовження цієї хвилюючої і потрібної для нас теми й справи на сторінках “Народної волі”. Нехай заговорить на її сторінках зболена, пережита досвідом і вболіваннями справжня і відверта душа футболіста та глядача-уболівальника.
Іван Гриджук “Народна воля”
|