Футбол Надвірнянщини

Міні-чат

НЕЗАБАРОМ

Чемпіонату Надвірнянського району з міні – футболу

Афіша

<

ТРК"Надвірна"

Хмарка тегів

дзюдо самбо шахи Чемпіонат області плавання волейбол бокс 2 ліга 1 ліга легка атлетика баскетбол 2008 Роман Гонтюк Руслан Струк ШШК Інтелект Делятин зелена Ланчин Струк Романенко Луців Зінчук Дутка Тимків Гаврилюк Галушка Михайлюк Харебава Попович Сандир Клюфінський Максимюк Вінтоняк Боднарук Сайко Семенюк Микитин Яковенко Говерла Цуцилів Пнів Середній Майдан Козловський Гонтюк Ільків пожар Остапюк Кретова Куницька Токарчук Першість області Кубок області Надвірна Паньків Ілитчук Губян Пилипяк Гуш чемпіонат України Радошинська Максимович Бойчук Надвірнянський коледж НТУ Поварчук БК НАДВІРНА Онуфрак Голоднюк Льовін Курчук Наливайко шашки район футбол Область Міні-футбол чемпіонат району історія футболу Надвірнянщини дівчата Сокіл Фитьків Прут Делятин Бескид Надвірна Битків кубок чемпіонів міст та районів обл ФК Зелена ФК Ланчин Завадський ФК Перерісль Білі Ослави Надвірняночка Мельничук ФК Битків фото Відео ФКБитків кубок району Пасічна Арсенал Тисменичани ФК Красна Нептун Заболотів ФК Обертин

Статистика

Онлайн всього: 2
Guests: 1
Користувачів: 1

nrff
на сайт заходили nrff

На стадіо району

Головна » 2014 » Лютий » 10 » Як починався футбол в Надвірній
21:52
Як починався футбол в Надвірній
"Бескид" перед дебютним матчем в класі Б проти "Пролому" в Станиславові (травень 1936 р.).

Коли і як з’явився футбол у Надвірній, достеменно невідомо. Однак знаємо напевно, що надвірнянці були одними з піонерів в освоєнні копаного мяча на теренах нашого краю. Перший футбольний клуб тут постав одразу по завершенні І світової війни: у 1921 році було зареєстровано Польський Клуб Спортовий (ПКС) «Бистриця».

Перший матч команди, про який знаходимо відгуки у пресі, датований кінцем літа наступного року: Надвірну відвідала станиславівська «Ревера», яка покопала місцевих змагунів з доволі пристойним як для новачків рахунком – 3:0. Восени 1923-го «Бистриця» увійшла до складу Львівської окружної спілки футболу і була зарахована до класу С. Виступали в одній зоні з «одноклубниками» Станиславова, городенківським «Покуттям» і стрийський клубом «Чорні».

Домашні матчі надвірнянці проводили на майданчику, що містився на території нинішнього міського парку. Згодом у Надвірній державним коштом було зведено стадіон, відомий нині під назвою «Нафтовик». 

15 серпня 1928 року «Бистриця» відсвяткувала перший ювілей - 100-й матч з моменту свого утворення. Суперником став дубль провідного клубу краю – станиславівської «Ревери», який не пошкодував ювіляра, обігравши його з рахунком 5:0.

У 1927 році українська інтелігенція Надвірної створила спортивний клуб «Бескид». Правда, як стверджує авторський колектив книги «Надвірна. Поема в світлинах», однойменна футбольна команда існувала й раніше. «Бескид» став одним з небагатьох українських клубів, який вступив до польських футбольних структур і мав власний стадіон! Ділянку для спортмайданчика (як стверджують, вона знаходилася в районі сучасного ресторану «Карпати») виділила громада сусіднього Пнева. 

На той час невеличку Надвірну (тут мешкало трохи більше 6 000 чоловік) в змаганнях під егідою ПФС вже репрезентували «Бистриця» і єврейсьий «Гакоах». Надвірнянські клуби активно контактували між собою на футбольному полі, а також з сусідами із Делятина, де було кілька команд. Приміром, «Бескид» в 1929 році провів одразу 17 матчів, що було надзвичайно високим показником. 

28-29 червня 1931 року у Надвірній відбулося святкування 10-річчя «Бистриці». З цієї нагоди до містечка завітали іноземці - «Рахой спортклуб 1925» з Рахова (Закарпаття на той час входило до складу Чехословаччини). У присутності 600 глядачів господарі здобули вольову перемогу – 2:1. Наступного дня «Бистриця» зустрілася з «Реверою» і поступилася їй – 0:2. 

В 1933 році «Бистриця» зявилася в станиславівському класі В, де виступала впродовж пяти сезонів. За підсумками сезону-1936/37 надвірнянці здобули перепустку в еліту. До початку ІІ світової війни надвірнянці провели класі А два сезони, щоразу посідаючи передостаннє, 7-ме місце.

«Бескид» був одним з лідерів групи В. Однак через безлад на власному стадіоні у перехідних матчах з командою Монастириська (сучасна Тернопільщина) у 1938 році був покараний річною дискваліфікацією. 

Окрім згаданих вище «Бистриці», «Бескида» і «Гакоаха», наприкінці 1930-х в змаганнях під егідою ПФС Надвірнянщину презентували також «Стрілець-Фореста» зі Стримби (клас В) та «Стрілець» Микуличин (клас С). Делятинці в офіційних турнірах участі не брали. За винятком «Прута», котрий у 1934-36 рр. був учасником першості УСС (Української спортової спілки), діяльність якої польська влада згодом заборонила.

Володимир Горощак, редактор «Брамок» 


Переглядів: 869 | Додав: nrff | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

інші мови

Форма входу

sport.if.ua

Пошук

Календар

«  Лютий 2014  »
НдMoTuWeThFrSa
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728

Цікаве

1

партнери

Друзі сайту

Футбол Івано-Франківщини border= Ураган Ів-Фр border= Городенківська РФФ Галицький футбол Нафтохімік-ДЮСШ №3 border= ЖФК Британський Футбол українською Офіційний сайт футбольного клубу ФК -->

футбол юа

Архів записів