Головна » 2009 » Жовтень » 5 » ФК «Перерісль» - «Сокіл» (Фитьків) – жорстоке дербі.
ФК «Перерісль» - «Сокіл» (Фитьків) – жорстоке дербі.
ФК"Перерісль"- Сокіл " Фитьків

юнаки-2:0(Боднарук М.42,Стефаник В.58)
дорослі-1:0(Остап"юк В.72)

Футбольні баталії між переріслянською і фитьківською дружинами завше носили напружений характер. Це і не дивно, спортивні відносини між двома командами мають довгу історію і завжди суперники намагаються один одному щось доводити. Крім того, підбір виконавців в обох команд, переважно оптимальний. Однак, звітний поєдинок кардинально відрізнявся від всіх попередніх найпевніше своєю напругою, а в даному випадку жорстокістю. Особливо це стосується гри юнацьких команд. Неприємно вразив і надзвичайно низький рівень організації матчів. Зокрема, річ піде про присутність (в даному випадку відсутність) лікаря на стадіоні, що вподальшому відіграє важливу (в даному випадку негативну) роль і до певної міри вплине на результат матчу, особливо юнацьких складів.
                             Ігровий день розпочали юнацькі склади і з перших же хвилин точилася рівна, подекуди ініціативу перехоплювали гості – гравці з Фитькова. Господарі поля не могли перехопити ініціативу до кінця першого тайму, однак контролювати хід поєдинку вирішили жорстким (а часто жорстоким) контролем м’яча і грою (такою ж жорстокою) у відборі. Якщо конкретніше, то за перший тайм господарі поля спромоглись травмувати трьох провідних гравців суперника (знали ж кого виводити зі строю) – заднього захисника Сергія Дмитрука (розрив зв’язки ключиці), центрального півзахисника Михайла Балабана (забій голені) і відомого нападника Василя Дереша (сильний забій квадріцепса бедра). В результаті рахунок першого тайму – 0:0, але Василь Дереш не зміг вийти на поле, а Сергій Дмитрук був замінений арбітром матчу на початку другого тайму, Михайло Балабан догравав стоячи. Цікаво і гірко було спостерігати, як перший тайм обслуговував лікар, котрий не орієнтувався в медикаментах і забій намагався вилікувати зеленкою. Тому двічі дивує, як арбітр допустив його до обслуговування гравців. В другому таймі гра господарів пожвавилася, атаки стали активніші (це за відсутності кваліфікованого заднього захисника, котрого завбачливо вивели зі строю)…гра ж переріслянського захисту стала ще жорсткішою – під кінець гри був травмований центральний півзахисник гостей Володимир Середюк і лівий захисник Юрій Балабан. У першого – розрив меніска (лікар, що його обслуговував запропонував роззутися, щоб оглянути меніск – жах!!! він навіть не орієнтується, де знаходиться меніск, щоправда це вже був інший лікар – другий за ліком), у Юрія Балабана – пошкодження голови (як пізніше виявилось – струс мозку, а в аптечці не було навіть аміаку). На 42 хвилині Михайло Боднарук забиває гол, вдало зігравши на добиванні – явна помилка фитьківського захисту. На 58 хвилині горе-арбітр матчу Петро Гродзіцький призначає сумнівний пенальті у ворота гостей, котрий чітко реалізував Володимир Стефаник (молодий і перспективний гравець) – найкращий гравець матчу. Рахунок матчу не змінився – 2:0, а у гостей ще травмувались воротар Василь Максімко (зламаний зуб), Дмитрук Мар’ян і Войчак Тарас. Тобто, лазарет гостей поповнився на 8 гравців і це напередодні найвідповідальнішого поєдинку з парищенським «Колосом»…і це за умови обслуговування матчу відразу двома псевдолікарями, котрі не вразили ані медичними пізнаннями, ані елементарною етикою ставлення до гравців суперника (відмовились викликати швидку допомогу для Середюка і Дереша). Вважаю, як мінімум не по-сусідськи…не по-товариськи. На майбутнє хотів би зауважити Михайлові Михайловичу Рубінському – молодому і здібному організатору, щоб він провів зі своїми вихованцями серйозну розмову на предмет поваги до суперника. А тему присутності лікаря на стадіоні хотілося б заслухати на засіданні виконкому Федерації і почути відповідь арбітра матчу (чому він розпочав гру без лікаря) і пояснення представників Переросля. Тим командам, що гратимуть у Перерослі пораджу не виходити на поле, доки не з’явиться медпрацівник.
                             Двобій дорослих складів був доволі видовищним. Слід відразу зазначити, що обслуговував його ще інший (вже третій за ліком) медпрацівник (щоправда Роман Іванович, принаймні, вирізнявся значно вищим рівнем культури і вихованості). По грі, слід зауважити, що господарі відверто домінували. Особливо, Василь Угринчук і Арсен Стефанюк, Василь Остап’юк і Василь Непеляк. У гостей відзначити можна хіба що лідера і натхненника атак Мирона Дмитрика. Зрештою, непогано зіграли і захисники «Сокола», де вирізнявся капітан команди Богдан Магеровський. Чому відзначаємо захист гостей? Хоча б тому, що за умови шалених атак господарів напротязі 90 хвилин гості пропустили лишень раз…і то з пенальті. Відзначились двоє людей – арбітр, котрий ніби й чекав падіння в карному майданчику «Сокола» і Василь Остап’юк, котрий реалізував 11-метровий на 72 хвилині. До кінця матчу напруга зберігалася як на полі, так і за його межами і лишень фінальний свисток заспокоїв всіх присутніх на стадіоні. Як результат, ФК «Перерісль» отримує 6 залікових очок, але монголо-татарським методом (XIII століття) – пройшлися по супернику ногами і…залишилися вельми задоволені.

6. Писклинець Роман Дмитрович (wert) [Матеріал]
А те, що працювати треба ще довго, Ви Михайле Михайловичу, праві...щоправда в термінах трохи перегнули. Але ми для того і є щоб намагатися щось зробити позитивного...і ображатися не треба. Не дай Вам Бог опинитись на моєму місці в подібній ситуації.

05.10.2009
5. Писклинець Роман Дмитрович (wert) [Матеріал]
Я не сказав, що Перерісль слабка команда (можливо саме Перерісль цього року і заслуговує на чемпіонське звання), але навіщо навмисне ламати пацанів. А те, що цілеспрямовано ламали тих, кого треба, я чомусь не сумніваюсь. Це ж було видно від початку матчу.

05.10.2009
4. Міша [Матеріал]
Роман Дмитрович я завжди вас вважав і вважаю розумною чесною та справедливою людиною. Я читаю кожну вашу статтю в інтернеті. І хто як не ви зробили заклик після матчу Фитьків- Тарновиця для цілого району розмежувати футбол від медицини і що мед працівник ніколи не може вплинути на хід поєдинку, і сьогодні ви йдети проти самого себе написавши цю статтю. Перерісль - це історія надвірнянського футболу. В перерослі легенди футболу Надвірнянщини. Перерісль - це Перерісль.
А Фитькову треба працювати десятки років щоб була така історія, як в перерослі.

05.10.2009
3. Писклинець Роман Дмитрович (wert) [Матеріал]
Там дві помалки в прізвищах Володимир Стефанюк (а не Стефаник) і Мирон Дмитрук (а не Дмитрик) - це помилки при наборі (автозаміни)

05.10.2009
2. Писклинець Роман Дмитрович (wert) [Матеріал]
По-перше, я говорю про дітей, а не про дорослих (це велика різниця); по-друге, у Фитькові чогось подібного точно не було, хоча й гра дійсно була жорстка, але не жорстока; по-третє взаємозвинувачення - це не коментар звітного матчу.